image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Slavnosti svijanského piva ve Svijanském Újezdě končí

Slavnosti svijanského piva ve Svijanském Újezdě končíDatum konání:
13.7.2024

Obec Svijanský Újezd od roku 1990 organizovala a financovala tradiční Slavnosti svijanského piva, které byly svého času nejmasovější kulturní událostí v regionu.

Slavnosti však postupem času narostly do podoby festivalu se třemi podii a začaly být pro rozpočet obce, s bezmála 500 obyvateli, finančně velmi náročné a rizikové. Náklady se každým rokem zvyšovaly a návštěvníků ubývalo. Nikdo nechce být v mínusových číslech, a proto jsme se rozhodli pro pivovar Svijany tyto slavnosti nepořádat.

Stále však máme v obci mnoho aktivních spolků a občanů, kteří jsou ochotni ve svém volném čase pomoci při organizaci kulturních akcí. Rádi bychom tedy navázali na tradici, a v malém komornějším duchu uspořádali nové „Újezdské slavnosti“. Nabídneme prostor rodinným a malým pivovarům a umožníme jim prezentaci svých produktů. V průběhu akce vystoupí na jednom podiu známé revivalové kapely.

 

Újezdské slavnosti se budou konat v sobotu 13. 7. 2024 od 16:00 hod. Sledujte naše stránky na sociálních sítích FB a IG, kde budeme postupně zveřejňovat detaily akce.

 Petra Bursová, starostka obce